Kanada ciekawostki turystyczne

Jeśli masz w życiu wybrać się tylko do jednego kraju poza Europą, niech to będzie Kanada – ciekawostki turystyczne odnajdziemy w tym miejscu na każdym rogu. Kanada jest nadzwyczaj gigantycznym państwem, zajmującym więcej niż połowę kontynentu północnoamerykańskiego. Znajdziemy tam bardzo zróżnicowany krajobraz. Jest to raj dla podróżników, bo oferuje również atrakcje miejskie z różnorodną ofertą kulturalną, lecz przede wszystkim bogactwo dzikiej przyrody. Punkty obowiązujące dla każdego turysty znajdziemy w każdej kanadyjskiej prowincji – opisujemy kilka z nich.
Pamiętaj także o
wiza do kanady

Kanadyjskie miasta i osady

Fani atrakcji miejskich nie będą się nudzić w Kanadzie. Najbardziej znane kanadyjskie miejscowości mają do zaoferowania wszystko, czego możemy oczekiwać od metropolii – bogatą ofertę kulturalną, kapitalne restauracje, zabytki, dzięki których zdołamy dowiedzieć się dużo o historii tego fascynującego kraju. Czołówka kanadyjskich miast turystycznych to wielka czwórka – Toronto, Montreal, Vancouver i Calgary. Każde z tych miast oddalone od siebie o setki kilometrów ma do zaoferowania zupełnie inne atrakcje. Wielkomiejskie Toronto, jak każda stolica przynosi nam na talerzu to, co najistotniejsze – historyczne budowle, monumentalne biurowce, ale i muzea. Montreal, określany mianem kanadyjskim Nowym Jorkiem to stolica kultury, muzyki i kanadyjskiej bohemy. Vancouver to znaczny biznes i głośne i kolorowe downtown, które nie daje zapomnieć o powiązaniach handlowych z Azją. I wreszcie beztroskie i senne Calgary, furtka do kanadyjskiego Dzikiego Zachodu, czyli Alberty.

Atrakcje przyrodnicze

Kanada to państwo skrajności, jeśli chodzi o krajobraz i atrakcje przyrodnicze. Górskie krajobrazy, ekspansywne lasy, pustynne bezdroża a także wybrzeża oceanów – każdy znajdzie tam cos dla siebie. Najbardziej znaną przyrodniczą atrakcją Kanady jest z pewnością położony na pograniczu kanadyjsko-amerykańskim wodospad Niagara. Sprzymierzeńcy górskich krajobrazów w całości odnajdą się w położonym w zachodniej części kanady parku narodowym w Banff, słynącym z malowniczych górskich widoków z potokami, jeziorami górskimi oraz trasami trekkingowymi jak na przykład z pocztówki. To imponujące miejsce, aby zaznajomić się z pięknem Gór Skalistych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2021 Galeria Instant. All Rights Reserved | Simple Persona by Catch Themes